XC Šumska vila 2015

06.09.2015. održana je XC utrka šumska vila u gradu Lepoglavi u šumama Vudelja. Unatoč najavama o lošem vremenu, obasjalo nas je sunce i dan je bio idealan za pedaliranje. Nažalost, zbog lošeg vremena nekoliko dana prije utrke, staza je bila nešto veći izazov za vozače. Unatoč sjajnim nagradama, odazvalo se malo vozača te je utrci pristupilo ukupno 10 vozača: 4 u kategoriji Sport i 6 u kategoriji Rekreativci muški. Od 10 vozača, njih 9 uspješno je završilo trku, a jedan je imao peh i poteškoća s biciklom. Organizacija utrke prošla je bez poteškoća. U kategoriji rekreativci borba za prvo mjesto bila je napeta, a osvojio ga je Antonio Šestan iz BK Mura avanatura koji je odvozio jedan krug za 56 min i 34 sek, a samo 7 sek iza njega dojurio je Davor Vusić, prošlogodišnji pobjednik kategorije Rekreativci m. U kategoriji Rekreativci m. sudjelovali su i članovi našeg kluba, Alen Čretni i Žarko Pozder.
U kategoriji Sport, prvo mjesto osvojio je Ivan Ružman, također iz BK Mura avanatura, koji je odvozio dva kruga za 01:54:10, a samo 7 sek iza njega na cilj je stigao Matija Borlinić.

Zahvaljujemo svim natjecateljima na sudjelovanju, nadamo se da će vas iduće godine doći više!